7/24 Avukat Hukuki Danışmanlık

Ücretsiz Avukat Hukuki Danışmanlık

 Avukatlık danışma ücreti, müvekkilin veya müvekkil adayının hukuki sorununun tam anlamıyla anlaşılması, bu soruna yönelik çözümün nasıl bulunacağının belirlenmesi ve hukuki konularda danışmanlık sağlanması amacıyla talep edilen bir ücrettir.

Avukatlık Kanunu’nun 164. Maddesi, her türlü yasal danışmanlığın, hukuki işlerin yürütülmesi ve dava takip işlemlerinin ücret gerektirdiğini net bir şekilde ifade eder. Eğer bir avukat ücretsiz bir hukuki hizmet sunacaksa, bu durumu yazılı olarak bağlı olduğu baroya bildirmek zorundadır. Bu, hukuki işlerin adil bir şekilde yürütülmesini sağlamak ve meslek etiği kurallarına uymak için gereklidir.

Bu nedenle, avukatlar maddi bir karşılık olmaksızın hukuki danışmanlık dahil hiçbir hukuki hizmet sunamazlar. Aksi takdirde, bu durum hem mesleki etik kurallara aykırı olur hem de meslektaşları arasında haksız rekabet yaratır. Ayrıca, bu tür davranışlar, avukatlık mesleğinin saygınlığını ve disiplinini zedeler, bu nedenle avukatlar bağlı bulundukları baro tarafından disiplin cezası alabilirler

Avukat Danışma Hattı 7/24

7/24 Avukat Hattı: 0850 30 44 7/24 arayarak ceza hukuku alanında hukuki destek alabilirsiniz

Avukata Soru Sormak Ücretli mi?

Avukat Hukuki Danışmanlık almak isteyen kişilerin en çok araştırdığı konular arasında da Bedava Avukat,  Ücretsiz Avukat, Ücretsiz Danışmanlık Ücretsiz Hukuki Danışmanlık İstanbul Ücretsiz Avukat, Ücretsiz Avukata Sor, İstanbul Avukat Danışma, Ücretsiz Avukat Danışma Hattı ve Ücretsiz Avukat Danışma Whatsapp gibi ifadeler yer alıyor. “Ücretsiz avukata sor”, “İstanbul avukat danışma”, “Ücretsiz avukat danışma hattı” ve “Ücretsiz avukat danışma whatsapp” aramalarını gerçekleştiren kişiler, taleplerine yanıt verecek ve alanında uzman avukatları merak ediyor. 

Avukatlık Kanunu m.164 gereğince, avukatların ücretsiz olarak danışmanlık vermesi mümkün değildir. Bu nedenle avukatlar, ücretsiz danışmanlık hizmeti veremezler.

Türkiye Barolar Birliği tarafından her yılın başında yayımlanan ve Avukatlar için bağlayıcı olan

 Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi gereğince Avukatlık Danışma Ücretleri aşağıdaki gibidir:

-Büroda Sözlü Avukatlık Danışma Ücreti ( Bir saat için ) : 1540,00 TL

-Telefonda / İnternet Ortamında Avukatlık Danışma Ücreti ( Bir saat için ) : 1540,00 TL (Kıyasen)

-Çağrı Üzerine Gidilen Yerde Sözlü Avukatlık Danışma Ücreti ( Bir saat için ) : 2.225,00 TL

-Yazılı Avukatlık Danışma Ücreti ( Bir saat için ) : 2.225,00 TL

Avukatlık Danışma Ücreti – İstanbul Barosu Tarifesi

Türkiye Barolar Birliği’nin bağlayıcı olan ve vergisel yükümlülükler yükleyen Avukatlık Ücret Tarifesi dışında İstanbul Barosu tarafından yine her yıl yayımlanan ve tavsiye niteliğinde bulunan Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi gereğince : Avukatlık Danışma Ücretleri aşağıdaki gibidir:
-Büroda Sözlü Avukatlık Danışma Ücreti ( Bir saat için ) :  5.200,00TL
--Telefonda / İnternet Ortamında Avukatlık Danışma Ücreti ( Bir saat için ) :  4.500,00 TL (Kıyasen)
-Çağrı Üzerine Gidilen Yerde Sözlü Avukatlık Danışma Ücreti ( Bir saat için )  8.500,00 TL
-Yazılı Avukatlık Danışma Ücreti ( Bir saat için ) :10.000,00
-Büroda Sözlü Avukatlık Danışma Ücreti ( On beş dakika için ) : 1.300,00 TL

7/24 Avukat Hukuki Danışmanlık

Hukuki danışmanlık ücretleri, her hukuki mesele için ayrı ayrı dikkate alınan faktörlerle belirlenir. Bu faktörler arasında iş yükü, hukuki bilgi gereksinimi, harcanan zaman, danışmanlık kapsamı ve sağlanacak hukuki yarar bulunur. Bu nedenle her hukuki durumun kendine özgü gereksinimleri vardır.7/24 hukuki danışmanlık hizmetleri, kişilerin ofise gelmekte zorlandığı durumlar veya başka şehirlerde yaşayanlar için çevrimiçi hizmetler sunar. Bu, hukuki danışmanlığın erişilebilirliğini artırır ve insanların hukuki sorunlarını çözmelerine yardımcı olur

Avukat Danışma Hattı 7/24

7/24 Avukat Hattı: 0850 30 44 7/24 arayarak ceza hukuku alanında hukuki destek alabilirsiniz

Online Avukat Hukuki Danışmanlık

Online hukuki danışmanlık hizmeti almak isteyen kişilerin, öncelikle danışmanlık ücret tutarı hakkında Destek Hattı 0850 30 80 800 karşılıklı teyitleşip, bu sayfanın alt kısmında veya ana sayfamızda yer alan online ödeme sistemi ile danışmanlık ücretini ödedikten sonra 0850 30 80 800 iletişim numarasına incelenmesini istediği belge veya dokümanlar var ise bunları Whatsapp aracılığı ile bizlere ulaştırması gerekmektedir. Başvuru yapılması durumunda uzman avukat tarafından en kısa sürede dönüş yapılacaktır.

YASAL UYARI :Sitemizde yer alan bilgiler  reklam yasağına ilişkin düzenlemelere uygun olarak hazırlanmış olup, avukat ve müvekkil ilişkisi oluşturma amaçlı değildir. Böyle bir davet olarak dikkate alınmamalıdırwww.acil-avukat.com  ailesi olarak; müvekkillerimize aktif  hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmeti vermekteyiz. Ceza hukuku, Aile ve Boşanma hukuku, Miras Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Şirketler ve Ticaret Hukuku, Yabancılar Hukuku, İş Hukuku ve İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıda yer alan internet sitemiz iletişim kanallarından  bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Avukat Danışma Hattı 7/24

7/24 Avukat Hattı: 0850 30 44 7/24 arayarak ceza hukuku alanında hukuki destek alabilirsiniz

2 thoughts on “7/24 Danışman Avukat”

  1. 7/24 Avukat ile iki kere görüştüm son derece ilgili ve yardımsever bir avukat. Sizi doğru yönlendiriyor ve kendi problemi gibi ilgileniyor ne zaman arasam bana dönüş yaptı. Kandırılmak istemiyorsanız 7/24 Avukatı şiddetle tavsiye ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!
Scroll to Top