7/24 İfade Ve Sorgu İşlemleri

7/24 İfade Ve Sorgu İşlemleri

Soruşturma ve kovuşturma evrelerinin her aşamasında avukatın, şüpheli veya sanıkla görüşme, ifade alma veya sorgu süresince yanında olma ve hukuki yardımda bulunma hakkı engellenemez, kısıtlanamaz denmektedir.

Kolluğun, hazır bir müdafiin bulunmadığı durumlarda şüphelinin ifadesinin alınmasına başlamama veya başlanmışsa ifadeye son verme konusunda yükümlülüğü bulunmaktadır ve bu süreç şüphelinin yanında Avukat (müdafii) hazır oluncaya kadar devam eder.

Avukat Danışma Hattı 7/24

7/24 Avukat Hattı: 0850 30 44 7/24 arayarak ceza hukuku alanında hukuki destek alabilirsiniz

İfadeye veya sorguya şüphelinin yanında olma ve hukuki yardımda bulunmak amacıyla katılan Avukat (müdafiin) yetki ve sorumluluğu; sadece bu süreçlerde şüphelinin veya sanığın haklarının korunup korunmadığına nezaret etmek değil, aynı zamanda, aktif olarak şüpheliye veya sanığa hukuki yardımda bulunmak, bunun için de şüpheliyi veya sanığı zor durumda bırakacak durumlara karşı koruma sağlamak ve gerekli önemleri almaktır.

YASAL UYARI :Sitemizde yer alan bilgiler  reklam yasağına ilişkin düzenlemelere uygun olarak hazırlanmış olup, avukat ve müvekkil ilişkisi oluşturma amaçlı değildir. Böyle bir davet olarak dikkate alınmamalıdırwww.acil-avukat.com  ailesi olarak; müvekkillerimize aktif  hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmeti vermekteyiz. Ceza hukuku, Aile ve Boşanma hukuku, Miras Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Şirketler ve Ticaret Hukuku, Yabancılar Hukuku, İş Hukuku ve İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için aşağıda yer alan internet sitemiz iletişim kanallarından  bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Avukat Danışma Hattı 7/24

7/24 Avukat Hattı: 0850 30 44 7/24 arayarak ceza hukuku alanında hukuki destek alabilirsiniz

error: Content is protected !!
Scroll to Top